DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK MESLEĞİNİN TOPLUMUN TÜM KESİMLERİNE TANITILMASI, ÜLKE EKONOMİSİNE VE İŞ DÜNYASINA SUNDUĞU DEĞER VE FAYDAYA İLİŞKİN FARKINDALIĞIN ARTTIRILMASI AMACIYLA 1-7 MART, MUHASEBE HAFTASI OLARAK KUTLANMAKTADIR.

13 HAZİRAN 1989 TARİHİNDE YÜRÜRLÜĞE GİREN 3568 SAYILI MESLEK YASASI İLE 105 BİNİ AŞAN SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR, ÜLKE GENELİNDE FAALİYET GÖSTERMEKTEDİR. 77 SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR VE 8 YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR ODASI DA TÜRMOB ÇATISI ALTINDA HİZMET VERMEKTEDİR.

28 YIL ÖNCE YASAL STATÜSÜNE KAVUŞAN MESLEĞİMİZ KURUMSALLAŞMA SÜRECİNİ TAMAMLAYARAK, ÜLKEMİZİN İKTİSADİ HAYATININ VAZGEÇİLMEZ BİR KURUMU HALİNE GELMİŞTİR. KALİTELİ HİZMET SUNARAK, GÜVENİLİR İŞLETME DANIŞMANLIĞI VİZYONUMUZLA ÜLKEMİZE VE İŞLETMELERİMİZE HİZMET EDİYORUZ.

TOPLUMSAL SORUMLULUĞUMUZUN BİR GEREĞİ OLARAK ÇAĞDAŞ DÜNYADAKİ EKONOMİ VE İŞ DÜNYASIYLA İLGİLİ GELİŞMELERİ İZLİYOR; YAPICI GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİMİZİ KAMUOYU İLE PAYLAŞIYORUZ. HAZIRLADIĞIMIZ RAPORLARLA, BİR PAYDAŞ OLARAK EKONOMİMİZİN DAHA GÜÇLÜ GELİŞMESİNE VE İŞ DÜNYASININ KÜRESEL DÜNYAYLA YERİNİ GÜÇLENDİRMESİNE KATKI SUNUYORUZ. ÇÖZÜM SUNMAYA YÖNELİK BİR BAKIŞ AÇISI İLE SORUNLARI GÜNDEME GETİRİYORUZ.

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM,

BİLGİNİN ÜRETİMİNDE EN ÖNEMLİ UNSURLARIN BAŞINDA DA KUŞKUSUZ MUHASEBE MESLEĞİ GELMEKTEDİR.

BU MODERN DÜNYADA, TEKNOLOJİK GELİŞMELER, SOSYAL DEĞİŞİM VE YENİLİKÇİ DÜŞÜNME KAÇINILMAZDIR. ŞÜPHESİZ MUHASEBE MESLEĞİNİN GELECEĞİ DİJİTAL OLACAKTIR.. MUHASEBE MESLEĞİNİN TEKNOLOJİK DEĞİŞİMLERE YENİK DÜŞMEMESİ İÇİN, GELECEKTE TEKNOLOJİK ALANDA YAŞAYACAĞI DEĞİŞİMLERİ TESPİT EDEREK MUHASEBE MESLEĞİ BU ÇERÇEVEDE YENİDEN YAPILANDIRILMALI VE VİZYONER FİKİRLER ÜRETİLMELİDİR. E-DÖNÜŞÜME YANIT VERECEK ŞEKİLDE MUHASEBE MESLEĞİNİN YAPILANMASI GEREKMEKTEDİR..

MALİ MÜŞAVİRLER BEYAN VE BİLDİRİM YAPMAK YERİNE SADECE BİLGİ VE OTOMASYON SİSTEMLERİNİN ÜRETTİĞİ BİLGİLERİN DOĞRULUĞUNDAN SORUMLU OLACAKLAR.

MESLEKTAŞLARIMIZIN BU DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜME KENDİLERİNİ HAZIRLAMALARI ÖNEM TAŞIRKEN, MESLEK ÖRGÜTÜNÜN GÖREVİ İSE BU SÜRECİN ALT YAPISINI OLUŞTURUP MESLEKTAŞLARIN HİZMETİNE SUNMAKTIR.

GÜNÜMÜZDE MUHASEBE, KAYIT TUTMA FONKSİYONUNDAN, FİNANSAL RAPORLAMA VE DENETİM FONKSİYONUNA HIZLA GEÇİŞ YAPMAKTADIR. BU GELİŞMELER MESLEĞİN GELECEKTEKİ KONUMUNU, FİNANSAL TABLOLARI DÜZENLEYEN YA DA DÜZENLENMİŞ FİNANSAL TABLOLARI DENETLEYEN, YORUMLAYAN, TARAFLAR İÇİN YARARLI HALE GETİREN VE DANIŞMANLIK YAPAN BİR ANLAYIŞA GETİRMEKTEDİR. AYRICA MESLEĞİN ALT ALANLARININ YA DA DİĞER BİR DEYİŞLE MESLEKİ UZMANLIK DALLARININ GELİŞEREK GÜÇLENECEĞİ BİR SÜRECE GİRİLMEKTEDİR.

HAZİNE İLE MÜKELLEF ARASINDA KÖPRÜ GÖREVİ GÖREN, ÜLKEMİZİN GÜÇLÜ EKONOMİSİ İÇİN GÜÇLÜ BİR MALİ MÜŞAVİRLİK KURUMUNUN VARLIĞINA İNANAN MALİ MÜŞAVİRLİK MESLEĞİMİZİ İŞ DÜNYAMIZA VE ÜLKEMİZE DEĞER KATARAK GELİŞTİRECEĞİZ, YARINLARI UMUTLA ŞEKİLLENDİRECEĞİZ

MESLEKTAŞLARIMIZIN KALİTELİ HİZMET ÜRETMELERİ İÇİN,PROJELERİMİZİ HAYATA GEÇİRMEMİZ GEREKMEKTEDİR. BU SÜRECİ MESLEKİ DAYANIŞMA VE BİRLİKTELİĞİMİZİ KORUYARAK HEP BİRLİKTE BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRECEĞİMİZE OLAN İNANCIMIZ TAMDIR.

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM,

GÜNEY BÖLGEMİZDE YAŞANAN VE YAŞANACAK GELİŞMELER, ÜLKEMİZİ ÇOK YAKINDAN ETKİLİYOR VE ETKİLEMEYE DEVAM EDECEK GİBİ GÖRÜNÜYOR.

ÜLKEMİZİN GÜVENLİĞİ İÇİN TEHDİT OLUŞTURAN TERÖR OLUŞUMLARINA KARŞI BAŞLATILAN ZEYTİN DALI OPERASYONU'NUN BAŞARIYLA SONLANMASI, BÖLGEYE VE ÜLKEMİZE BARIŞ VE HUZUR GETİRMESİ EN BÜYÜK TEMENNİMİZDİR. ŞEHİT DÜŞEN ASKERLERİMİZE ALLAH'TAN RAHMET, KEDERLİ AİLELERİNE VE MİLLETİMİZE BAŞSAĞLIĞI, YARALILARIMIZA ŞİFALAR DİLERİZ. ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİ BİR KEZ DAHA MİNNETLE ANIYORUZ.

DÜNYADA, BÖLGEMİZDE VE ÜLKEMİZDE BARIŞIN, HOŞGÖRÜNÜN VE ADALETİN EGEMEN OLMASI EN BÜYÜK ARZUMUZ VE İSTEĞİMİZDİR.. ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERİN ÜLKEMİZDE VE DÜNYADA TOPLUMSAL BARIŞIN SAĞLANDIĞI, TERÖRÜN SON BULDUĞU, İNSANLARIN BARIŞ VE HUZUR İÇİNDE YAŞADIĞI, EKONOMİK İSTİKRARIN VE ADİL DAĞITIMIN NİSPETEN SAĞLANDIĞI, İSTİHDAMIN ARTTIĞI, İŞSİZLİĞİN AZALDIĞI, MESLEKİ SORUNLARIN ÇÖZÜLDÜĞÜ, YARINLARA SEVGİ, UMUT VE İNANÇLA BAKTIĞIMIZ BİR DÖNEM OLMASI DİLEĞİYLE MESLEKTAŞLARIMIN MUHASEBE HAFTASINI KUTLAR ÜLKEMİZ VE MESLEKTAŞLARIMIZ İÇİN DAHA AYDINLIK GÜNLER DİLER SAYGILARIMI SUNARIM.

İBRAHİM OTSEKİN

ÇORLU S.M.M.M.ODASI BAŞKANI