29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

30.10.2023 05:39

TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu'nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı;

''Kurtuluş Savaşı, milletimizin varoluş mücadelesi, Cumhuriyet ise yeniden doğuşunun sembolüdür. Tam 100 yıl önce bu topraklarda kazanılan bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi, Türk milletinin kararlılığının ve azminin bir yansımasıdır.

Yoksulluklar içinde verilen mücadele sonucunda inşa edilen bu vatan ve onun ürünü olan Cumhuriyet, bizler için büyük bir anlam taşır. Cumhuriyet, milli onurumuzun bir teminatı olmuş ve olmaya devam edecektir.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, ''Geleceğe güçlü biçimde ulaşabilmek, Cumhuriyetimizi korumak ve yaşatmakla olanaklıdır'' sözü, Cumhuriyetimizin önemini en iyi şekilde ifade etmektedir.

Bugün, Cumhuriyetimizin 100. yılını kutluyoruz. Bu coşku dolu gün, daha parlak yarınlar inşa etmek için büyük bir fırsattır. Cumhuriyetimizin 100. yılında, bu büyük mirası daha ileriye taşıyacağımıza olan inancımızı bir kez daha yineliyoruz.

Cumhuriyetin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatma kararlılığımızı bir kez daha ifade ediyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı kutlu olsun!''