ATATÜRK'ÜN SAMSUN'A ÇIKIŞI; MİLLETİMİZİN KADERİNİ DEĞİŞTİREN, YOLUMUZU AYDINLATAN TARİHİ BİR BAŞLANGIÇTIR!

18.05.2023 12:43

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Genel Başkanı Sayın Emre Kartaloğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayımladı.

Kartaloğlu, yayımladığı kutlama mesajında, !!Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Kurtuluş Mücadelesi'ni başlatmak için 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışının 104'üncü yılını kutluyoruz. Atatürk'ün Samsun'a çıkışı; milletimizin kaderini değiştiren, yolumuzu aydınlatan tarihi bir başlangıçtır.

Atatürk, kurmuş olduğu genç devlete sahip çıkma ve daha ileriye taşıma görevini, birçok sözünde de vurguladığı gibi Türk gençliğine emanet etmiştir. Unutmamalıyız ki gençlerine güvenen, gençlerini en iyi şekilde yetiştiren milletler gelecekte var olabilecektir. Onun içindir ki geleceğimiz olan gençlerimizi, yarınlarımıza en iyi şekilde hazırlamalı, onlara barış, huzur ve mutluluk içinde yaşayacakları bir ülke bırakmalıyız.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşı'mızın bütün kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyoruz.'' ifadelerine yer verdi.