''VERGİ MEVZUATINDA GÜNCEL DEĞİŞİKLİKLER'' KONULU EĞİTİM SEMİNERİ, 05 OCAK 2023 PERŞEMBE GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

06.01.2023 05:39

Yeni yılın ilk eğitimi olma özelliğini taşıyan ''Vergi Mevzuatında Güncel Değişiklikler'' konulu bilgilendirme semineri, Çorlu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odası Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Yoğun ilgi gören ve yaklaşık olarak 4 saat süren eğitim seminerinde, alt başlıklar kapsamında yer alan konular tek tek incelendi.

Oda'mız Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ayşe Eroğlu'nun sağlık problemleri nedeniyle katılamadığı seminerin açılış konuşmasını, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Sayın Erol İlhan gerçekleştirdi. Yaptığı konuşmaya, büyük tepkilere neden olan ve mali müşavirlere ''Defter Tasdik Ücreti'' adı altında yöneltilen asılsız ithamlara ilişkin açıklamalarla başlayan İlhan; yeni yılda mükelleflerden talep edilecek ücretler, talep edilecek ücretlerin kapsamı, verilen hizmet karşılığı alınacak aylık muhasebe ücretleri, meslektaşlar arasında uyulması beklenen etik değerler, haksız rekabetin önlenmesi adına dikkat edilecek hususlar, 2023 yılında Oda Yönetimi tarafından üyelere yönelik gerçekleştirilecek denetimler ve bu denetimlerin içeriği hakkında detaylı bilgilendirmede bulundu.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Sayın Erol İlhan'ın ardından kürsüye, TÜRMOB Eğitmeni ve SMMM Sayın Selda Altınsoy davet edildi. Katılımcılara hitaben kısa bir selamlama konuşması gerçekleştiren Altınsoy, akabinde eğitim seminerinin sunumunu gerçekleştirdi. 'Amortisman Uygulamalarında Yenilikler', 'Vergi Usul Kanunu Ceza Hükümlerinde Yapılan Değişiklikler', 'Yeniden Değerleme Uygulamaları', 'Nakdi Sermaye Artırımı', 'Faiz İndiriminde Yenilikler', 'Sosyal Medya Kazanç İstisnası', 'Gider Pusulasında Yeni Düzenlemeler', 'Konut ve Arsa Tesliminde KDV Uygulaması', 'KDV Tevkifatında Değişiklikler' ve 'Diğer Güncel Değişiklikler' başlıkları altında hazırlanan sunum, katılımcılar tarafından büyük bir ilgiyle takip edildi. Konulara ilişkin anlık soruların anında cevaplandığı eğitim semineri, saat 18.00'da son buldu.

Vermiş olduğu eğitici bilgiler ve yaptığı detaylı açıklamalar dolayısıyla TÜRMOB Eğitmeni ve SMMM Sayın Selda Altınsoy'a teşekkür eder, en derin saygılarımızı sunarız.