TÜRMOB/BASIN BÜLTENİ

23.11.2021 12:09

24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutluyoruz

 

TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu?nun, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı;

?Eğitim ve öğretim, kalkınmanın, çağdaşlaşmanın, kültürel ve toplumsal gelişmenin temelini oluşturmaktadır. Ekonomik, toplumsal ve kültürel alanlarda gereksinim duyduğumuz köklü değişimlerin gerçekleştirilmesinin temeli eğitimle sağlanabilir.

Geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi, özgür, bağımsız, yeniliklere açık olarak yetiştiren öğretmenlerimiz, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen en kutsal görevlerden birini yerine getirmektedir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk?ün çizdiği ilkelere bağlı ve onun anlatımıyla ?Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür? kuşaklar yetiştirmek için büyük özveriyle çalışan öğretmenlerimizin önünde saygı ile eğiliyoruz.

Ülkemizin geleceği için önemli sorumluluklar taşıyan, tüm güçlüklere karşın hizmet aşkıyla çalışan, çocuklarımızı ve gençlerimizi çağdaş dünyanın uygar bireyleri olmaları için çabalayan, görevlerini yerine getirirken hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Başöğretmen Atatürk?ü saygı ile anarken, Cumhuriyeti koruyacak ve yaşatacak nesiller yetiştirmek için mücadele eden tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü?nü kutluyorum.?