ÇSMMM Odası

Ayşe Eroğlu

ÇSMMM Odası Başkanı

Yaşlılarımız, Geleceğe Işık Tutan Birer Rehberdir

Çorlu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odası Yönetim Kurulu Başkanı'mız Sayın Ayşe Eroğlu, 01 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yayımladığı mesajında Eroğlu; yaşlılarımızın, geleceğe ışık tutan birer rehber olduklarına vurgu yaptı.

Eroğlu, yayımlanan mesajında, ''Toplumumuzun ve ailelerimizin temel direği olan yaşlılarımız, her insan için çok farklı mana ve önem ifade eder. Hayatın ileri evrelerine denk gelen yaşlılık, biyolojik süreç içerisinde hepimizin uğrayacağı bir durak ve kaçınılamayan bir dönemdir.

Yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Dün ile bugün arasında köprü kuran yaşlılarımız, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en kıymetli değerlerimizdendir. Toplumsal ve kültürel unsurlarımızı geçmişten geleceğe taşıyan yaşlılarımız; tarihsel süreçte kök değerlerimize uygun olarak ailenin temel unsurlarından birisi, yol göstericisi, akıl danışılanı olmuştur. Milletimiz, büyüklere saygı göstermeyi, küçüklere sevgi anlayışıyla birleştirmiş; böylece toplumsal huzuru, millî birliği, sosyal yardımlaşma ve dayanışma olgusunu güçlü tutmayı başarmıştır. Bizleri yetiştiren ve topluma kazandıran yaşlılarımıza gereken sevgi ve hürmeti göstermeliyiz.

Ulu Önder'imiz Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi, 'Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmaya hakkı yoktur.'

Her zaman deneyim ve tecrübelerinden yararlandığımız toplumumuzun rehberleri olan büyüklerimizi sadece özel gün ve haftalarda değil yılın her gününde hatırlayarak, onlarla birlikte olduğumuzu onlara hissettirmeliyiz. Onları, tecrübelerinden faydalanacak birer rehber ve evimizin huzur kaynağı bilmeliyiz.

En verimli çağlarını ülkesine ve milletine hizmetle geçirmiş bütün değerli büyüklerimizin Yaşlılar Günü'nü kutluyor, kendilerine sağlıklı, uzun ömürler diliyorum.'' ifadelerine yer verdi.

Diğer Başkan Mesajları