ÇSMMM Odası

Ayşe Eroğlu

ÇSMMM Odası Başkanı

Oda'mız Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ayşe EROĞLU: ''kadınların Haklı Mücadelesi, Henüz Bitmedi!''

08 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Çorlu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odası Yönetim Kurulu Başkan'mız Sayın Ayşe Eroğlu, kadınların haklı mücadelesinin henüz bitmediğinin altını çizdi.

Çorlu SMMM Odası Yönetim Kurulu Başkanı'mız Sayın Ayşe Eroğlu, yazılı olarak yayımladığı mesajında, ''08 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü; tüm dünyada kadınların eşitlik, adalet ve özgürlük mücadelesinin sembolüdür. Bu özel gün bizlere, kadınların toplumsal, ekonomik ve siyasi hayatta hak ettikleri yere gelmeleri için verilen mücadeleleri hatırlatır. Ayrıca 08 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nün, kadınların özgürlük mücadelesi için canlarını verdikleri gün olduğu da unutulmamalıdır.

Bereketli her toprağın üzerinde, bağımsız her milletin mücadelesinde, medeniyeti benimsemiş her toplumun nezaketinde, yeniliğe ve gelişime açılan her kapının ardında kadınlar vardır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de 'Dünya yüzünde gördüğümüz her şey, kadının eseridir.' diyerek emeğine dikkat çektiği kadınlar, mücadelenin de ta kendisidir.

Ata'mızın kadın hakları konusundaki reformları, Türk kadınlarının tarihte elde ettiği en büyük kazanımlardan biridir. Maalesef ki bu kazanımların törpülendiği, kadın cinayetlerinin ve kadına karşı şiddetin sıradanlaştığı bir dönemden geçiyoruz. Özellikle son yıllarda tırmanışa geçen kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetleri, kadınların haklı mücadelesinin henüz bitmediğini göstermektedir. Bu da bizlere, kadınlara pozitif ayrımcılık yapılmasının ne denli gerekli olduğunun apaçık bir göstergesidir. Kadınların iş gücüne katılmalarını sağlamak ve ekonomik özgürlüklerini kazanmalarına destek olmak, başlıca kalkınma hedeflerimiz arasında fiili olarak yer almalıdır. Üretmek ve mutlu bir yaşam sürmek, tüm kadınlarımızın hakkıdır.

Bizler, her zaman; eşitlik, özgürlük ve adalet bağlamında ortak bir toplumsal mücadele yürütülmesinin ne kadar önemli ve gerekli olduğunu vurguluyoruz. Kadın sorunlarının sadece kadınların değil, tüm insanlığın sorunu olarak değerlendirildiği ve çözümlendiği bir dünya için çalışıyoruz. Kadınlarımızın da hak ettiği değeri göreceği aydınlık günlerin gelmekte olduğunu görüyoruz. Bu mücadeleye katılan herkesi selamlıyor, tüm ulusumuzu tarifi imkânsız bir acıya sevk eden deprem felaketinde kaybettiğimiz kadın meslektaşlarımız ve tüm kadınlarımızın aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.'' ifadelerine yer verdi.

Diğer Başkan Mesajları