ÇSMMM Odası

Ayşe Eroğlu

ÇSMMM Odası Başkanı

Engeller, Yeter Ki Kalplerde ve Düşüncelerde Olmasın!

Çorlu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odası Yönetim Kurulu Başkanı'mız Sayın Ayşe Eroğlu, 03 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yayımladığı mesajında Başkan Eroğlu, ''Engellilerin topluma kazandırılması ve haklarının diğer bireylerle eşit ölçüde kullanılması amacıyla: Birleşmiş Milletler (BM), 03 Aralık gününü 'Dünya Engelliler Günü' olarak kabul etmiştir.

Engellilik; sosyal hayatı kısıtlayan bir kusur değil, desteklenmesi gereken bir durumdur. Günümüzde insana verilen değer toplumların gelişmişlik düzeyleri ile doğru orantılı olup, engelli bireylerin her türlü imkândan özgürce ve rahatça yararlanabilmeleri en büyük temennidir. Engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırabilmek ve desteklemek, hepimizin sosyal sorumluluğudur. Asıl engellilik, dezavantajlı gruplara karşı sergilenen duyarsızlık hali ve düşüncedeki engellerdir.

Mutlu ve huzurlu bir toplumun en önemli şartı tüm bireylerinin eşit şartlarda, ortak bir amaç etrafında birbirini anlayarak desteklemesidir. Engelli vatandaşlarımızın toplum içinde yaşama sevincini yitirmeden mutlu bir yaşam sürdürmeleri için çaba göstermek, onlara ulaşarak, sorunlarına sahip çıkmak devletin ve toplumun en önemli sorumluluklarından biridir.

Engelli olmalarına rağmen, hayat mücadelesi veren ve hayatlarını onurlu bir şekilde geçirmek adına ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde olan engelli vatandaşlarımız bizim için birer güç kaynağıdır. Tüm zorluklara rağmen spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden çalışma hayatına her alanda önemli başarılara imza atan engelli kardeşlerimizin verdikleri mücadeleler takdire şayandır.

Bu duygu ve düşüncelerle, sosyal yaşamın bir parçası olmalarının önündeki engelleri azimle, inançla aşan engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin 03 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü tebrik ediyor, tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum.'' ifadelerine yer verdi.

Diğer Başkan Mesajları