ÇSMMM Odası

Ayşe Eroğlu

ÇSMMM Odası Başkanı

Ebediyete İntikalinin 84'üncü Yıl Dönümünde Ata'mızı Saygı, Şükran ve Minnetle Anıyoruz

Çorlu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odası Yönetim Kurulu Başkanı'mız Sayın Ayşe Eroğlu; Türk Milleti'nin verdiği 'Kurtuluş' ve 'Varoluş' mücadelesinin en büyük Kahramanı, 'Bağımsızlık' ateşini yakan Ebedi Başkomutanı, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Büyük Önder'imiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 84'üncü yıl dönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı.

Yayımladığı anma mesajında Eroğlu, 'Kurtuluş Savaşı'nın Ulu Önder'i, özgürlük ve bağımsızlığın simgesi, Edebi Başkomutan, eşsiz devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikalinin 84'üncü yıl dönümünde büyük bir saygı, şükran ve minnetle anıyorum.

Büyük Ata'mızın İlke ve Devrimleri'nin değeri her geçen gün daha iyi anlaşılmakta, kan ve barut kokusunun hâkim kılınmaya çalışıldığı coğrafyamızda özgür ve onurlu yaşamak isteyen milyonlarca insana ilham vermeye devam etmektedir. Ata'mızın, harcını 'bağımsızlık bilinci' ve 'milli egemenliğe kayıtsız bağlılıkla' kardığı Türkiye Cumhuriyeti'nin temel ilkeleri ve kuruluş değerleri, mazlum milletler için kendilerini barışa, huzura, adalete ve demokrasiye ulaştıracak pusula olma görevini sürdürmektedir. Bu bağlamda; Ata'mızın kurucusu olduğu Cumhuriyet sayesindedir ki ülkenin gerçek sahipleri bir kişi, bir aile veya bir zümre değil, milletin ta kendisidir. Cumhuriyet'imizin temeli olan 'demokratik, laik, sosyal hukuk devleti' ilkesi, milli egemenliğin güvencesi ve hukuksuzlukların, haksızlıkların, ekonomik ve sosyal sorunların çaresidir. Bu nedenle özgür ve onurlu yaşamak isteyen her yurttaşımız, Cumhuriyet'imizin temel ilke ve değerlerine kararlılıkla sahip çıkma ve Cumhuriyet'imizi demokrasiyle taçlandırma mücadelesinin bir parçasıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete intikalinin 84'üncü yıl dönümünde Eşsiz Önder'imiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ve vatanımız için şehit düşmüş tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Tüm gazilerimize, sonsuz şükranlarımı sunuyorum.' ifadelerini kullandı.

Diğer Başkan Mesajları