ÇSMMM Odası

Ayşe Eroğlu

ÇSMMM Odası Başkanı

Düşman İşgalinden Kurtuluşumuzun 100'üncü Yıl Dönümü Kutlu Olsun

Çorlu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ayşe Eroğlu, 01 Kasım Çorlu'nun Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100'üncü yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Yayımladığı mesajında Eroğlu, ''Bugün Çorlu'muzun kurtuluşunun 100'üncü yıl dönümünü kutluyoruz. Yine bir 01 Kasım sabahında, mutlu ve gururluyuz. Ne mutlu bizlere ki, emperyalist güçler tarafından tarihten silinmek istenen özgürlüğüne tutkun bir ulusun vatansever evlatları, her karışını mübarek kanlarıyla sulayarak, düşmanlarından geri aldıkları bu kutsal topraklarda, bugün dünden daha mutlu, gururlu ve onurlu bir şekilde yaşıyoruz.

Çorlu'muz, üç kıtaya yayılan Osmanlı Devleti'nin Rumeli'de fethettiği ilk şehirlerdendir. 1'inci Dünya Savaşı sonrasında yok olma sürecine giren Osmanlı Devleti'nin en güçsüz zamanında, vatanın birçok köşesinde olduğu gibi işgale uğrayan Çorlu, Kurtuluş Savaşı'nda kazanılan zaferin ardından düşman ordularının işgalinden kurtarılmıştır. O günlerden bu yana mücadelemiz, azim ve kararlılığımız bir nebze olsun değişmemiş, aksine daha da körüklenmiştir. Atalarımızın kanları ile sulanan bu aziz vatanla ilgili emelleri olan dâhilî ve haricî düşmanlar bilsinler ki Türkiye Cumhuriyeti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür ve daima öyle kalacaktır.

Birkaç gün önce 99'uncu yıldönümünü coşkuyla kutladığımız Cumhuriyet Bayramı'nın akabinde yaşadığımız 01 Kasım Kurtuluş Günü'müzde ''Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak olan sizlersiniz.'' diyen ve bizlere bu mutlu günleri armağan eden Ulu Önder'imiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyorum. Ulusu ve yurttaşı yücelten bir aydınlanma devrimi olan Cumhuriyet'in ve Atatürk İlke ve Devrimleri'nin savunucusu olan kahraman Türk Ordusu ve onun komutanlarına en derin saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Çorlu'muzun Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100'üncü yıl dönümü, tüm hemşerilerimize kutlu olsun. Daha nice nice asırlara ulaşmak ümidiyle...'' ifadelerine yer verdi.

Diğer Başkan Mesajları