ÇSMMM Odası

Ayşe Eroğlu

ÇSMMM Odası Başkanı

Değerli Öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun!

Çorlu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odası Yönetim Kurulu Başkanı'mız Sayın Ayşe Eroğlu, Ulu Önder'imiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Başöğretmenlik' sıfatını kabul ettiği tarih olan ve öğretmenlerimize ithaf edilen 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Eroğlu, yayımladığı kutlama mesajında, ''Geleceğimizi belirleyen en önemli unsur eğitimdir. Bununla birlikte bir ülkedeki eğitim sistemi; demokrasinin ikbali, toplumsal hoşgörünün yerleşmesi ve ekonominin bilgi ekonomisine geçerek dünya ile rekabet edebilmesi için hayati bir öneme sahiptir. Nitelikli bir eğitim sistemi, ülkelerin özgürlük ve bağımsızlığının teminatı; kalkınma yarışında öne geçmenin ve fırsat eşitliğini sağlamanın en temel yoludur. Eğitimin asli unsuru ise öğretmendir.

Dünyanın tüm ülkelerinde öğretmenler, insan topluluklarının en özverili ve saygıdeğer yapı taşlarıdır. Ulu Önder'imiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Başöğretmenlik' sıfatını kabul ettiği 24 Kasım gününün öğretmenlerimize ithaf edilmesi, öğretmenlerimize verdiğimiz büyük önemin aşikâr bir göstergesidir.

Ebedi Önder'imiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 'Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.' diyor. Şanlı, yüksek bir millet olarak gelecekte var olmak için öğretmenlerimizin değerini daha iyi bilmeli, çağdaş ve akılcı bir eğitim sistemi kurmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyeti koruyacak ve yaşatacak fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmek amacıyla mücadele eden tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyor, 'Başöğretmen'imiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını en derin saygı, minnet ve şükran duygularımla anıyorum.'' ifadelerine yer verdi.

Diğer Başkan Mesajları