ÇSMMM Odası

Ayşe Eroğlu

ÇSMMM Odası Başkanı

Cumhuriyet'imizin 99'uncu Onur Yılı, Tüm Ulusumuza Kutlu Olsun

Çorlu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ayşe Eroğlu; Cumhuriyetimizin 99'uncu kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Yayımladığı mesajında Eroğlu, ''Demokratik idarenin tam ve mükemmel bir ifadesi olan, yüksek ahlaki değer ve niteliklere dayanan, erdemli ve faziletli bireyler yetiştiren, aynı zamanda da halkın gelişimini ve yükselişini sağlayan Cumhuriyet'imizin 99'uncu kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gururu içerisindeyiz.

Milli egemenliğin birleştirici çatısı altında; ırk, din, dil ve cemiyet farkı gözetmeksizin, idare edilenler ile idare edenleri eşsiz demokrasi çizgisinde buluşturan Cumhuriyet rejimi, milletin kendi egemenliğini kullandığı bir Devlet yapısıdır. Vatan toprakları üzerinde oynanan iç ve dış tehditlere karşı omuz omuza vererek, dünya tarihinin şahit olmadığı topyekûn bir kurtuluş mücadelesi başlatan ve ulusça kurtuluş destanına yaraşır bir diriliş örneği gösteren milletimiz, çok büyük zorlukların ardından Cumhuriyet'e kavuşmuştur.

Yüce Türk milletinin her alanda çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşması amacıyla Cumhuriyet'imizin ilelebet bağımsız yaşamasını isteyen Ebedi Önder'imiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 'Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister.' diyerek, bizlere emanet etmiştir. 100'üncü yıl dönümüne bir adım kala, Ata'mızın belirttiği hedeflere ulaşmak ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarabilmek için üstlendiğimiz sorumlulukları layıkıyla yerine getirebilmek adına, Cumhuriyet güneşinin aydınlattığı bu yoldan sapmadan, bıkmadan ve yorulmadan ilerleyeceğiz.

Bugün, 99'uncu yıl dönümünü kutladığımız Cumhuriyet'imizin en açık simgesi olan ay yıldızlı bayrağımız rengini, bağımsızlık ve hürriyet uğruna can vermiş şehitlerimizin kanlarından almaktadır. Kutsal vatan toprağımızın bağımsızlığı ve ikbali uğrunda, gözlerini kırpmadan canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi hiç bir zaman unutmayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyet'imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi ise minnet ve şükran duygularıyla anıyorum. Tüm ulusumuzun Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor, en derin saygılarımı sunuyorum.'' ifadelerine yer verdi.

Diğer Başkan Mesajları