ÇSMMM Odası

Ayşe Eroğlu

ÇSMMM Odası Başkanı

30 Ağustos Zafer Bayramı'mız Kutlu Olsun

Çorlu Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler (SMMM) Odası Yönetim Kurulu Başkanı'mız Sayın Ayşe Eroğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Eroğlu, yayımladığı mesajında, "Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, hassasiyet ve tam bir gizlilikle yürüttüğü Büyük Taarruz planını, 26 Ağustos 1922 Cumartesi günü devreye sokmuş ve hürriyete yürekten bağlı milletimizin çelik iradesi, düşman ordularını tarihi bir mağlubiyete uğratmıştır. Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu eşsiz başarıyı, 01 Eylül 1922 tarihli telgrafında şöyle duyurmuştur:

"Garp Cephesi'nde 26 Ağustos'ta başlayan taarruzumuz Afyonkarahisar, Altuntaş, Dumlupınar arasında büyük bir meydan muharebesi halinde beş gün, beş gece devam etti. Türkiye Büyük Millet Meclisi Ordularının yiğitliği, şiddeti ve süratiyle, zalim ve mağrur düşman ordusunun ana unsurları akıllara dehşet verecek katiyetle imha edildi."

Ülkesini ve milletini esaretten kurtarmış bir kahraman olarak Ankara'ya dönen Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, gençlik yıllarından itibaren kurduğu "Cumhuriyet" düşünü hayata geçirmek için, bu büyük zaferin hemen ardından işe koyulmuş ve bu düşü "Barışın Tatlı Güneşi" olarak tarif etmişti. Bilinmelidir ki 30 Ağustos; bir dehanın askerî zaferi olmasının da ötesinde, milletimizin hürriyete, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de millet egemenliğine bağlılığının en büyük nişanesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, büyük dehasıyla ülkemizin geleceğine ışık tutan, Kurtuluş Savaşı'nın Önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm kahramanlarımız ile terörle mücadelede şehit düşen vatan evlatlarını rahmetle anıyor; gazilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Milletimizin, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun." ifadelerini kullandı.

Diğer Başkan Mesajları