Stajyer Eğitiminde (E-Use) Eksik Eğitim Dönemlerini Tamamlama Süresi 31 Ağustos 2022 Tarihine Uzatılmıştır.

Stajyer Eğitiminde (e-USE) Eksik Eğitim Dönemlerini Tamamlama Süresi
31 Ağustos 2022 tarihine uzatılmıştır.
(Haberin devamı)

Sayın Aday Meslek Mensubumuz

 

17/12/2020 tarihli TESMER 8. Olağan Merkez Kurulu Toplantısında yapılan görüşmeler ve uygulamada karşılaşılan hususlar çerçevesinde ''Staj ve Sınavlara İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Uygulama Yönergesi''nde değişiklikler ve düzenlemeler yapılmış olup Yönerge, 01/02/2021 tarihinde uygulamaya alınmıştır.

 

Yönerge ile stajyer eğitiminde bulunan her eğitim döneminin 4 ayda tamamlanacağı, 4 ayda tamamlanmayan her bölüm için eğitim süresine 4 ay ilave edileceği hususu ve eğitim katkı payının süresinde ödenmemesi halinde yeni eğitim döneminin açılmayarak eğitimin bulunduğu seviyede durdurulacağı düzenlenmiştir.

 

Staja başlama tarihlerinin tüm yıla yaygın olarak uzatılması ve adaylarımızdan alınan geri bildirimler dikkate alınarak; stajda geçirdiğiniz süre itibariyle 31 Mayıs 2022 tarihi olarak duyurulan eksik eğitim dönemlerinin tamamlanma ve eksik eğitim katkı paylarınızın ödenme süresi 31 Ağustos 2022 tarihine uzatılmıştır.

 

Mağduriyet yaşamamanız için, stajda geçirdiğiniz süre itibariyle tamamlamanız gereken dönem sayısına, son günlere bırakmadan ulaşmanız ve eğitim katkı paylarını ödemeniz gerekmektedir.

Fotograf Galerisi

Diğer Paylaşımlar