2022/1 Dönemi (20 Mart 2022) C Grubu Staj Bitirme Değerlendirmesine İlişkin Duyuru

2022/1 Dönemi (20 Mart 2022) C Grubu Staj Bitirme Değerlendirmesine İlişkin Duyuru

23 Ağustos 1997 tarih ve 23089 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Staj Yönetmeliği'nin 26. maddesi uyarınca düzenlenen C Grubu Staj Bitirme Değerlendirmesi 20 Mart 2022 tarihinde Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde yapılacaktır.

C Grubu Staj Bitirme Değerlendirmesine; staj süresini tamamlayan adaylar, 6 aylık bekleme dönemi sonunda yeniden sınava girecek adaylar ve sınav süresi devam eden adaylar katılabilecektir. Sınava katılmak isteyen

  • Staj süresini tamamlayan adaylar ile bekleme dönemi sonrası ilk kez C Grubu Staj Bitirme Değerlendirmesine girecek adayların, TESMER Otomasyon Sistemi üzerinden ön başvurularını yaptıktan sonra başvuru belgesinin yazıcı çıktısını, adli sicil belgesi ile birlikte Merkezimize göndermeleri gerekmektedir.
  • Sınav süresi devam eden adaylardan, tekrar sınava katılmak isteyenlerin ise TESMER Otomasyon Sistemi üzerinden başvuru yapmaları yeterlidir.

C Grubu Staj Bitirme Değerlendirmesi bedeli 1.350,00 'dir. Sınav bedeli TESMER'in; İş Bankası Ankara / Dikmen Şubesi 487 272 veya Halk Bankası Ankara / Yenişehir Şubesi 16000 140 numaralı hesaplarından birisine ödenebileceği gibi sınav başvurusu sırasında web üzerinden sanal pos ile de ödenebilir.

Sınava katılmak isteyen adayların, yukarıda belirlenen süreler içerisinde başvurularını yapmaları gerekmektedir. Süresi içerisinde başvuru yapmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

Fotograf Galerisi

Diğer Paylaşımlar